Skip links
Nasze zabiegi

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym

Wybierz zabieg idealny dla siebie.

Modelowanie kształtu nosa to coraz popularniejsza metoda korekcyjna, pozwalająca na poprawę kształtu nosa.  Kwas hialuronowy, który jest naturalnie występującym składnikiem w naszym ciele, jest bezpieczną substancją do wypełniania i modelowania nosa. Przed przeprowadzeniem zabiegu zalecana jest konsultacja z doświadczonym kosmetologiem, który oceni stan nosa pacjenta, omówi oczekiwany efekt oraz przekona się o braku przeciwwskazań do zabiegu. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i widoczny, a dodatkowo nie wymaga długiej rekonwalescencji. W zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu efekt modelowania nosa kwasem hialuronowym może utrzymywać się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat. Jest to więc doskonała alternatywa dla osób chcących skorygować kształt swojego nosa bez konieczności poddawania się operacji plastycznej. 

 

real-time
Czas trwania zabiegu

60 minut

time-period
Zalecana liczba zabiegów

1

date
Wizyta kontrolna

po 2 tyg(opcjonalna)

Cena zabiegu

1200 zł

Wymagane znieczulenie

Tak

Korekta nosa kwasem hialuronowym – opis zabiegu

Podczas zabiegu preparat kwasu hialuronowego jest precyzyjnie wstrzykiwany do określonych obszarów nosa, aby dostosować jego kształt do oczekiwań pacjenta. Ponadto, zabieg korekty nosa jest:

 • Tymczasowy: efekty utrzymują się od 6 do 18 miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji oraz rodzaju użytego preparatu.
 • Bezpieczny: zabieg jest uważany za bezpieczny, gdy jest wykonywany przez doświadczonych specjalistów, których znajdziesz w klinice DERMAPURE.
 • Komfortowy: większość pacjentów ocenia zabieg jako bezbolesny. 

Chcesz nas odwiedzić?

Śmiało, nie czekaj! Możesz zadzwonić lub skorzystać z formularza konaktowego.

Wskazania do korekty nosa kwasem hialuronowym 

Korekcja nosa kwasem hialuronowym to przełomowy zabieg, który może doskonale wpłynąć na poprawę wyglądu tego ważnego elementu naszej twarzy. Niewłaściwa forma nosa może zaburzać proporcjonalność rysów twarzy, dlatego dzięki korekcie kwasem hialuronowym możliwe jest precyzyjne modelowanie jego kształtu i wielkości. Wskazania do korekty nosa z użyciem kwasu hialuronowego obejmują różnorodne potrzeby pacjentów, w tym:

 • Drobne nierówności grzbietu nosa.
 • Lekkie asymetrie nosa.
 • Niewielki garbek nosowy.
 • Opadająca końcówka nosa.
 • Potrzeba delikatnego modelowania kształtu nosa.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowanie się do zabiegu jest niezwykle istotne, ponieważ może to wpływać na efekty widoczne po jego wykonaniu. Jeżeli planujesz przeprowadzić zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Przede wszystkim, ważne jest, abyś przed zabiegiem dobrze wypoczął i zbilansował swoją dietę, które to czynniki mogą wpływać na minimalizację objawów takich jak obrzęk i zasinienie, które mogą wystąpić bezpośrednio po zabiegu. Zabieg polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego do skóry, który poprawia jej elastyczność i nawilżenie.

Zabieg trwa zazwyczaj około 30-60 minut i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, co pozwala wrócić do codziennych zajęć niemal od razu. Należy jednak pamiętać, aby w pierwszych dniach unikać sauny.  Efekty zabiegów wypełniających zazwyczaj widoczne są od razu. Warto jednak pamiętać, że każde ciało jest inne, więc rezultaty mogą się różnić. Wykonując się na ten zabieg, warto skonsultować się ze specjalistą, który doradzi, jak najlepiej przygotować się do niego. 

Efekty korekty nosa kwasem hialuronowym

Korekta nosa kwasem hialuronowym to nowoczesna metoda korekty kształtu nosa, która jest istotna, gdyż nos jest ważnym elementem naszej twarzy wpływającym na jej proporcje. Efekty tej korekty zależą od indywidualnych oczekiwań pacjenta, lecz z reguły obejmują poprawę profilu nosa, ukształtowanie jego grzbietu czy też poprawę proporcjonalności w stosunku do reszty twarzy. Opis zabiegu, jego zastosowanie, oraz efekty po jego zastosowaniu, pokazują jak wielki wpływ na naszą estetykę może mieć zmiana kształtu nosa. 

Co istotne, narzędzia używane do tego typu zabiegu są mało inwazyjne, co znacznie redukuje ryzyko powikłań. Ponadto, efekty po zastosowaniu kwasu są widoczne natychmiast, a skóra nie wymaga długiego czasu regeneracji. Wskazaniami do korekty nosa mogą być zarówno kwestie estetyczne, jak i funkcjonalne, takie jak korekta niedoskonałości czy poprawa oddychania.

Chcesz nas odwiedzić?

Śmiało, nie czekaj! Możesz zadzwonić lub skorzystać z formularza konaktowego.

Modelowanie bez operacji plastycznej nosa

Zabieg modelowania nosem kwasem hialuronowym, to niechirurgiczny zabieg estetycznej chirurgii plastycznej, który polega na korygowaniu kształtu nosa za pomocą wstrzyknięć preparatu z kwasem hialuronowym. Procedura ta może być stosowana m.in. w celu:

 • Wygładzenia niewielkich nierówności na grzbiecie nosa, co pozwala na osiągnięcie bardziej harmonijnego profilu.
 • Lekkiego podniesienia czubka nosa, co nadaje efekt odmłodzenia i optycznego zmniejszenia nosa.
 • Zmniejszenia widoczności garbu nosowego poprzez dodanie objętości w odpowiednich miejscach.
 • Poprawy symetrii nosa, co może znacząco wpłynąć na estetykę twarzy.

Zmiana wyglądu nosa przez korektę nosa

Zmiana wyglądu nosa przez jego korektę jest często realizowana za pomocą zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. Ten typ interwencji nieinwazyjnej to nowoczesna technika medycyny estetycznej, która polega na wprowadzaniu w wybrane miejsce punktowych lub liniowych iniekcji. Przy pomocy tych iniekcji, lekarz może precyzyjnie wymodelować kształt i wielkość nosa, skupiając się zwłaszcza na części chrzęstnej.

Przebieg zabiegu, pomimo że jest mniej inwazyjny niż tradycyjna operacja, wymaga jednak precyzyjności i ostrożności podczas wykonywania. Zmiana wyglądu nosa za pomocą podania kwasu hialuronowego jest jednym z najlepszych przykładów tego trendu w praktyce. 

Przeciwwskazania do modelowania kształtu nosa

Mimo licznych zalet zastosowania kwasu hialuronowego, istnieją określone przeciwskazania, których nie można ignorować. Pacjenci powinni być świadomi, że w niektórych przypadkach przeprowadzenie takiego zabiegu może być niewskazane lub nawet niebezpieczne.

 • Alergie i nadwrażliwość na składniki preparatu. Osoby z alergią na kwas hialuronowy lub na jakiekolwiek inne składniki zawarte w preparacie nie powinny poddawać się zabiegowi.
 • Stany zapalne i infekcje skórne. Aktywne infekcje skórne, takie jak opryszczka, trądzik ropowiczy czy inne stany zapalne w miejscu planowanego zabiegu, stanowią bezwzględne przeciwskazanie do jego wykonania.
 • Ciąża i okres karmienia piersią. Ze względu na brak wystarczających badań dotyczących bezpieczeństwa, zabiegu nie zaleca się kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym.

Chcesz nas odwiedzić?

Śmiało, nie czekaj! Możesz zadzwonić lub skorzystać z formularza konaktowego.

Zadzwoń teraz